Diakonia muzyczna w datach

1979 – Ks. Roman Litwińczuk wraz z trzema osobami z diecezji uczestniczy w KAMUZO ogólnopolskim, które odbywało się w Lublinie. Przywozi stamtąd śpiewnik Exsultate Deo, który stanie się podstawowym źródłem nowych śpiewów liturgicznych uczonych podczas KAMUZO.

1983 – Odbywa się pierwsze KAMUZO. Ma formę trzech zjazdów weekendowych do Rokitna (na przełomie stycznia i lutego). Bierze w nich udział około 30 osób. Rekolekcje te prowadzi ks. Roman Litwińczuk (i tak będzie do 2002 r.)

1984 – KAMUZO odbywa się w Rokitnie podczas ferii zimowych i trwa 7 dni.

1987 – Uczestnicy KAMUZO podejmują się posługi muzycznej podczas Diecezjalnych Dni Młodych, które po raz pierwszy są organizowane w diecezji. Uznać można ten moment za rzeczywiste powstanie Diakonii Muzycznej ruchu Światło-Życie diecezji gorzowskiej (wtedy).

1989 – Uroczystość koronacji Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Diakonia Muzyczna współtworzy zespół śpiewaczy na liturgii Eucharystii.

1994 – Wydany zostaje śpiewnik „Matce Słuchającej”, który szybko zdobywa popularność poza granicami diecezji.

1994 – Przy okazji powstawania śpiewnika wydano kasetę „Matce Słuchającej”. Nagranie zrealizowano w kaplicy domu rekolekcyjnego w Rokitnie.

1997 – Wizyta Jana Pawła II w Gorzowie Wielkopolskim. Diakonia Muzyczna współtworzy chór śpiewający podczas nabożeństwa z Papieżem.

2001 – Ks. Roman Litwińczuk zostaje Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie.

2002 – Ks. Roman Litwińczuk podczas KAMUZO przekazuje opiekę nad Diakonią Muzyczną dk. Łukaszowi Parniewskiemu

2006 – Trzecie wydanie śpiewnika „Matce Słuchającej”

2009 – Diakonia po raz pierwszy organizuje warsztaty przygotowujące do Triduum Paschalnego w Zielonej Górze. Odtąd odbywają się one niemal corocznie.

2012 – Jubileusz – 30-te KAMUZO

2017 – Kolejny Jubileusz – 35-te KAMUZO